Ako zvládnuť stres?

stress

Stres sa nachádza všade okolo nás. Číha na nás z každej strany a najmä vtedy, keď to najmenej čakáme. Nenechajte sa však vyviesť z miery, stres sa dá ovládnuť.

Ako stres vplýva na naše telo a správanie

Ocitli ste sa v  situácii, kedy sa na vás vyvíja nátlak? Všetci to dobre poznáme, uponáhľané rána či denný kolobeh povinností si so sebou prinášajú stres a vyčerpanie. Aj keď krátkodobý stres sa môže javiť ako nápomocný, naopak dlhodobý stres môže negatívne vplývať na vaše psychické aj fyzické zdravie – a to nie je prospešné pre nikoho. Ako zvládnuť stres?

Ak sa u vás objavujú známky nechuti k práci, vyčerpanosti, ťažkosti so spánkom a koncentráciou, nemali by ste to v žiadnom prípade podceňovať. Dlhodobý nátlak v práci alebo v súkromnom živote sa môže prejaviť aj na našom správaní. Mnohokrát dochádza k podceňovaniu sa a niekedy to vedie až k niektorým formám závislosti alebo sociálnej izolácie.

 

Zatočte so stresom ešte predtým než stres zatočí s vami!

Stres je najlepšie nezažiť. Keď sa už v našom živote objaví, treba sa naučiť, ako ho mať pod kontrolou a to osvojením správnej techniky zvládania stresu. Vďaka nej budete mať všetky myšlienky, emócie, správanie a iné faktory „pod palcom“.

  1. Identifikujte problémy vyvolávajúce stres

Ak ste sa už ocitli v takejto situácii, je potrebné hľadať príčinu a predchádzať jej. Prevencia je v tomto prípade najlepším riešením.

Máte pocit, že sa vám nakopili starosti a potrebovali by ste vyjsť z bludného kruhu von? Neviete si s tým sami poradiť? Služby kouča sú potom presne pre vás tie pravé. Kouč sa môže sa situáciu pozrieť objektívne a nájsť spolu s vami riešenie pre odbúranie stresu a skvalitnenie života.

  1. Myslite na seba

Do svojho denného „jedálnička“ okrem pitného režimu a zdravej životosprávy zaraďte pohybovú aktivitu po dobu minimálne 30 minút (prechádzka, jogging). Naučte sa relaxovať napríklad formou jogy, doprajte si masáž, deň odpočinku, venujte sa svojim obľúbeným činnostiam (čítanie knižiek, počúvanie hudby).

  1. Zmeňte životný štýl

Pre správne fungovanie organizmu je nevyhnutný dostatok spánku, pitný režim, zdravá strava a čerstvý vzduch. Denne si doprajte vlákninu, ktorú získate z ovocia a zeleniny a doplňte aj optimálnu hladinu magnézia, ktorá napomáha k rovnováhe a zdravému fungovaniu organizmu.

  1. Eliminujte zlé návyky a faktory

Snažte sa obmedziť alkohol, fajčenie a iné zlé návyky. Rovnako sa vyhnite konfliktom a záťažovým situáciám.

  1. Pozitívny prístup k životu

Nezabúdajte myslieť pozitívne a neustále sa usmievať. Život je len jeden.

„Myslite na to, že najlepším liekom proti stresu je smiech.“

 

Be the first to comment on "Ako zvládnuť stres?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*